WordPress Eğitim #1

WordPress Nedir ?

 

WordPress dünyadaki toplam sitelerin 4’te 1’inin kullandığı , ücretsiz ve açık kaynak kodlu (geliştirebilir) bir yazılım sistemidir. Dünyada ve Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı olan wordpress’in bu kadar popüler olmasını sağlayan en önemli özellikleri

  • Devasa çeşitte ücretsiz temalara sahip olması
  • Her konuda ücretsiz eklentilerinin bulunması
  • Güvenlik probleminin olmaması , sürekli güncelleme alması
  • En önemli özelliği ise dünyanın en basit kullanıma sahip yazılımı olmasıdır.

Web site oluşturmak ya da web tasarım bilginiz olmasa bile kendinize ait yönetebileceğiniz bir web siteye wp ile sahip olabilirsiniz. Nasıl mı ?

  • Öncelikle Kendinize ait bir alan adınızın olması gerekmektedir. Ortalama ücreti 15-20 tl arasında değişmektedir.
  • Daha sonra Uygun bir hosting sahibi olmanız (wordpress hosting) gerekmektedir. (Ortalama 50 liraya sahip olabilirsiniz.)
  • Geriye sadece wordpress kurulumu , tema ve eklentiler kalıyor, toplam 15 dakika içinde profesyonel bir siteye sahip olabilirsiniz.

 

İnternet dünyasına yeni atılan acemi webmasterlar , yüksek meblalar ödemek istemeyen firma sahiplerinin tercihi olan wordpress sistemi ile ilgili google arama motoruna olan talebi karşılamak adına wordpress nedir , wordpress nasıl kururlur , wordpress hosting , wordpress tema kurulumu ve wordpress eklenti kurulumu gibi sorulara cevap vermek adına yayınlarımız devam edecektir.

Son Konular

Bigstar Yazar:

Bir Bilişimci'den daha fazlası... WebDeveloper, WebMaster, WebDesigner,Grafiker, WebSecurity, Defansive and Ofansive Hacking Conference Code,Pentests, Rootkits, Malware, Exploits, Redteaming, Offsec....

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir